Dbając o najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów zapewniamy, że towary zakupione w naszej firmie z pewnością spełnią Państwa oczekiwania estetyczne a ponadto będą trwałe i niezawodne przez cały okres ich użytkowania.

Wytwarzane przez doświadczoną kadrę specjalistów z najwyższą dbałością o szczegół, według poniższych zasad:

 1. Panele ogrodzeniowe wykonane są z drutu ø4 lub ø5 mm o wymiarach oczek 50x200 mm (około). Takie panele zapewniają odpowiednią sztywność ogrodzenia i odporność na odkształcenia. W swojej ofercie nie posiadamy paneli z cieńszych drutów oraz o większych oczkach, ponieważ są giętkie i niestabilne ze względu na ograniczoną ilość stali użytej w procesie produkcji. Osobiście nie polecamy tego typu przęseł ze względu na ich BARDZO NISKĄ JAKOŚĆ!!!
 2. Gwarancją jakości naszych produktów jest zabezpieczenie antykorozyjne. Wieloletnie doświadczenie oraz wymagający najwyższej jakości klienci sprawili, że podstawową warstwą zabezpieczającą produkty przed korozją jest ocynk. Należy zwrócić uwagę na typ ocynku w sprzedawanych na rynku produktach. Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje: ocynk galwaniczny oraz ocynk ogniowy. Czym one się różnią? Ocynk galwaniczny to metoda w której elementy poddawane są kąpieli elektrolitycznej. Podczas niej na powierzchni osadzają się jony cynku. Dzięki zastosowaniu tej metody elementy ocynkowane zachowują estetyczny wygląd, jednakże warstwa ocynku jest kilkukrotnie cieńsza niż w przypadku ocynku ogniowego, uzyskując około 5µm. W efekcie biorąc pod uwagę średni ubytek warstwy ochronnej 2µm/rok warstwa ocynku galwanicznego ulega dużo szybszemu utlenianiu, powodując korozję materiału bazowego. Ta metoda swoje zastosowanie znalazła głównie wśród drobnych elementów, dla zachowania dobrego wyglądu detali (śruby, obejmy). Ocynkowanie ogniowe natomiast jest to metoda polegająca na zanurzaniu elementów w płynnym cynku (ok. 450 0C). Detale ocynkowane tą metodą posiadają nieco gorszy wygląd, lecz charakteryzują się dużo grubszą warstwę ocynku – średnio 50 µm. Dzięki temu żywotność tych elementów jest zdecydowanie dłuższa. Cynkowane w ten sposób są głównie duże elementy takie jak: bramy, furtki, słupki, panele.

  Produkty oferowane przez nasze przedsiębiorstwo posiadają solidne warstwy zabezpieczenia antykorozyjnego tzn.:

  • wszystkie produkty metalowe zabezpieczone są warstwą ocynku,
  • duże elementy metalowe cynkowane są ogniowo, przez co ich żywotność jest wydłużona,
  • małe elementy metalowe cynkowane są galwaniczne, a dla uzyskania większej żywotności dodatkowo malowane lakierem. W kolorze (paleta RAL) lub bezbarwne dla ogrodzeń ocynkowanych,
  • siatki powlekane wykonane są ze stali ocynkowanej,
  • wyjątek (ze względów technicznych) stanowią siatki ocynkowane ogrodzeniowe oraz siatki leśne, które są tylko ocynkowane galwanicznie. W podobny sposób wykonane są śruby ocynkowane do obejm,
  • drugi wyjątek (również ze względów technicznych) stanowią słupki powlekane, które wykonane są z surowej stali,
  • trzecim wyjątkiem są słupki z linii economic, które ze względu na swoją atrakcyjną cenę, wykonane są blachy cynkowanej galwanicznie, następnie spawane i ewentualnie dodatkowo malowane.

  Zabezpieczenie antykorozyjne wykonane w oparciu o powyższe zasady gwarantuje długą żywotność elementu metalowego, nawet w przypadku uszkodzenia mechanicznego lakieru czy powłoki PVC materiał nie będzie korodował.

 1. Większość elementów (siatka ogrodzeniowa, panele ogrodzeniowe) montowanych jest do słupków za pomocą obejm, a nie jak to robią niektórzy dostawcy za pomocą przelotek do drutu, lub śrub hakowych. Dlaczego lepsze są obejmy? Obejmy montuje się na zewnętrznej stronie słupka, bez konieczności przewiercania się przez warstwy zabezpieczające: ocynku, PVC czy lakieru. Nie ma więc obawy, że uszkodzimy zewnętrzną warstwę zabezpieczającą przed korozją. Wyjątek stanowią obejmy, które w niewielu przypadkach zabezpiecza się blacho-wkrętem przed ślizganiem. Należy jednak zwrócić uwagę, że słupki te są zabezpieczone ocynkiem przez co zminimalizowana jest możliwość korozji.

PONIŻSZE ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ SKORODOWANE ELEMENTY, KTÓRE NIE ZOSTAŁY ZABEZPIECZONE WARSTWĄ OCYNKU.