Nowością, którą chcielibyśmy Państwu przedstawić i zaoferować są kosze gabionowe. Jest to nowatorskie rozwiązanie w zakresie ogrodzeń. Kosze gabionowe stanowią ciekawą alternatywę budowy ogrodzeń. Tego rodzaju przęsła charakteryzują się wysoką estetycznością i trwałością wykonania. Doskonale sprawdzają się jako ogrodzenie dla firm, instytucji, a także posesji. Kosze gabionowe wykonane są z paneli typu C natomiast wypełnienie zależy od inwencji twórczej klienta, mogą to być takie elementy jak: kamień, gruz, dachówka, kora drzewna i inne. W ten sposób uzyskują Państwo mur z kamienia, gruzu bądź innych elementów, będący znakomitym i szczególnie ciekawym rozwiązaniem w zakresie ogrodzeń.

Panele użyte do tego typu ogrodzeń wykonane są z drutu Ø 5,0 mm w pionie oraz ceowników zimno-giętych 20x8x2 mm w poziomie, połączonych ze sobą metodą spawania, a następnie podobnie jak przy panelach typu C ocynkowane ogniowo. Ceowniki w koszach gabionowych znajdują się w rozstawie co 200 mm, druty natomiast co 50 mm. Panele użyte do budowy kosza gabionowego połączone są ze sobą za pomocą śrub nierdzewnych. Stosując dodatkowe ceowniki zabezpieczamy kosz przed deformacją. W celu uzyskania stabilnej konstrukcji należy dodatkowo zamontować jeden słupek co 1,5 metra bieżącego ogrodzenia wewnątrz kosza.

Wysokość koszy gabionowych rozpoczyna się od 200 mm i może być powiększana o kolejne 200 mm do całkowitej jej wysokości 2200 mm. Istnieje możliwość zakończenia koszy prętem na ostro długości 30 mm. Szerokość koszy waha się w granicach od 200 mm do 2500 mm, skok co 50 mm, z kolei ich grubość od 200 mm do 1000 mm i skoku co 50 mm.


« powrót