Podmurówka betonowa- są to gotowe elementy betonowe, w których skład wchodzi płyta oraz stopa betonowa. Elementy te stosuje się zamiast lanych betonów, zarówno jako fundament na słupek jak i podmurówkę między słupkami.

Stopa betonowa- element mocujący słupek stalowy w podłożu, posiada wpusty do których mocuje się płyty. Wysokość stopy wynosi 900 mm dzięki czemu, jeżeli podłoże jest stabilne nie ma potrzeby betonowania elementu betonowego. W stopie betonowej przygotowany jest otwór o średnicy Ø 60 mm umożliwiający zamocowanie słupka o średnicy rury do Ø 48 mm na głębokość 450 mm lub 70x50 dla profilu 60x40 na głębokość około 500 mm. W ofercie posiadamy stopy betonowe przelotowe oraz narożne.

Płyta betonowa- element betonowy układany między stopami betonowymi w specjalnie przygotowanych wpustach. Wraz z stopą betonową stanowi idealne rozwiązanie podmurówki betonowej z prefabrykowanych, gotowych elementów zarówno pod ogrodzenie z siatki jak i z paneli. Wymiary płyty betonowej: 2500x300x50 mm.

Swoje najlepsze właściwości techniczne oraz wizualne uzyskuje gdy zostanie wysunięta nad poziom gruntu na wysokość 10-15 cm.


« powrót